Dla mediów

Informacje prasowe

 • W Małopolsce ruszył program pilotażowy badania stóp dzieci i młodzieży

  05.06.2023

  Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia uruchomiliśmy program pilotażowy badania stóp dzieci i młodzieży. W 16. ośrodkach w Polsce mali pacjenci będą diagnozowani w kierunku wykrywania wad postawy. W Małopolsce w pilotażu udział bierze Centrum Zdrowia Tuchów.

 • Zabierz mamę na badanie

  24.05.2023

  Dzień Matki to świetny moment, by zachęcić bliskie kobiety do troski o swoje zdrowie i profilaktycznych badań. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje m.in. program wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz nowotworów piersi.

 • Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego - Trzymaj rękę na pulsie i nie przegap problemów z ciśnieniem krwi

  17.05.2023

  Z powodu nadciśnienia tętniczego w Małopolsce leczy się 400 tys. osób. Kolejne setki jeszcze nie wiedzą o rozwijającej się chorobie. Nieleczone nadciśnienie może zaś prowadzić m.in. do chorób serca, udarów mózgu, schorzeń nerek czy retinopatii.

 • Operacje usunięcia zaćmy w trzech nowych małopolskich placówkach

  15.05.2023

  Do 25 wzrosła liczba placówek, które w Małopolsce wykonują zabiegi usunięcia zaćmy. Małopolski NFZ zawarł nowe umowy z lecznicami z Myślenic, Tuchowa i Nowego Targu.

 • Specjalistyczna pomoc dla osób doświadczających traumy

  09.05.2023

  Ministerstwo Zdrowia przygotowało program pilotażowy oddziaływań terapeutycznych skierowanych do osób z doświadczeniem traumy. W Małopolsce pilotaż realizują już trzy placówki. Terapia jest bezpłatna. Finansuje ją NFZ.

 • Opieka koordynowana w Małopolsce

  25.04.2023

  Małopolscy pacjenci mogą korzystać z koordynowanej opieki w 100 przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej. Opieka koordynowana to szerszy wachlarz badań i możliwość leczenia najczęstszych chorób przewlekłych w gabinecie lekarza rodzinnego.