Dla mediów

Informacje prasowe

 • Nowe punkty pobrań wymazów w Małopolsce

  16.09.2020

  W Małopolsce działają już 22 punkty, gdzie osoby, które otrzymały zlecenie wykonania testu w kierunku COVID-19, mogą zgłosić się na pobranie wymazu do testu.

 • Pacjenci ocenią wizyty u lekarzy rodzinnych

  22.07.2020

  Do osób, które w ostatnich miesiącach szukały pomocy lekarzy pierwszego kontaktu, na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia mogą w najbliższym czasie zadzwonić ankieterzy z pytaniami dotyczącymi przebiegu takiej konsultacji.

 • Sala Obsługi Klienta MOW NFZ oficjalnie otwarta

  08.07.2020

  Sala Obsługi Klienta Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ po 17 latach przeniosła się z budynku przy ul. Batorego 24 do biurowca przy ul. Wadowickiej 8W. Od 6 lipca sala działa już w pełnym zakresie usług z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 • Mammobusy znów na drogach Małopolski

  01.07.2020

  Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa w trasę po Małopolsce znów wyruszyły mammobusy. Badania profilaktyczne, pozwalające na wczesne wykrycie raka piersi, można oczywiście wykonać także w stacjonarnych gabinetach.

 • Premie za wystawianie e-skierowań

  01.07.2020

  Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci więcej tym placówkom podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które tradycyjne, papierowe skierowania zastąpią elektronicznymi dokumentami.

 • Dodatkowe pieniądze dla małopolskich szpitali

  24.06.2020

  Małopolskie szpitale sieciowe od lipca dostaną na swoje funkcjonowanie dodatkowo ponad 26,5 mln zł.