Dla mediów

Informacje prasowe

 • Nowe punkty pobrań dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

  13.11.2020

  Od piątku (13.11) pacjenci skierowani na test w kierunku koronawirusa, mogą wykonać badanie w mobilnym gabinecie w Andrychowie. W sobotę pracę rozpoczyna kolejny punkt pobrań w Krakowie.

 • Informacja w sprawie doniesień medialnych

  10.11.2020

  W związku z publikacją w portalu Limnaowa.in artykułu Nie został przyjęty na SOR, zmarł wracając do domu, Terenowy Wydział Kontroli w Krakowie Narodowego Funduszu Zdrowia wezwał dyrekcję Szpitala do pilnych wyjaśnień.

 • Kolejne punkty pobrań w Małopolsce

  09.11.2020

  W Małopolsce w tym tygodniu będzie działać już 47 punktów pobrań, gdzie mogą zgłaszać się pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. Nowe lokalizacje punktów to Klęczany, Kraków, Wieliczka i Myślenice.

 • Monitoring wolnych łóżek w szpitalach. Żołnierze WOT zapewnią wsparcie

  09.11.2020

  W poniedziałek (9.11) w szpitalach Małopolski pojawią się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Ich zadaniem będzie wsparcie pracowników szpitali w monitorowaniu i aktualizowaniu danych o wolnych miejscach przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19.

 • Informacja w sprawie doniesień medialnych

  03.11.2020

  W związku z publikacjami w małopolskich mediach, informującymi o problemach z dostępem do pomocy zespołów ratownictwa medycznego i śmierci pacjentów z Oświęcimia oraz Tarnowa, TWK NFZ w Krakowie analizuje okoliczności zdarzenia

 • Na Stadionie Hutnika rusza punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa

  03.11.2020

  Pacjenci, którym lekarz zlecił test w kierunku koronawirusa, od 4 listopada będą mogli wykonać potrzebne badanie w mobilnym punkcie pobrań na Stadionie Hutnika Kraków (ul. Ptaszyńskiego 4).