Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką - Profilaktyka nadciśnienia tętniczego

  17.05.2023

  Aż 10 mln Polaków ma nadciśnienie tętnicze. Jego bagatelizowanie grozi ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią. Dlatego 17 maja w Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego, Narodowy Fundusz Zdrowia szczególnie zachęca do sprawdzenia swojego ciśnienia.

 • Środa z Profilaktyką. Alergia i astma

  10.05.2023

  Alergia jest coraz powszechniejszym schorzeniem, uznanym za problem cywilizacyjny. Nieleczona może prowadzić do astmy. Na alergię choruje w Polsce ok. 12 mln osób, a ponad 4 mln walczy z astmą.

 • Środa z Profilaktyką. Program kompleksowej opieki po zawale serca KOS-zawał

  26.04.2023

  Na rozwój chorób układu krążenia ma wpływ nasz styl życia m.in. niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, stres. Sprawdź, jak działać profilaktycznie oraz na czym polega program KOS-zawał.

 • Co zrobić, gdy eWUŚ świeci się na czerwono?

  20.04.2023

  Idziesz do przychodni, a eWUŚ nie potwierdza Twojego prawa do świadczeń? Nie panikuj. Czerwony kolor w eWUŚ nie oznacza, że nie możesz skorzystać z zaplanowanej wizyty, badania czy leczenia. Dowiedz się, co zrobić krok po kroku.

 • Środa z Profilaktyką. Choroby układu krążenia

  19.04.2023

  Na rozwój chorób układu krążenia ma wpływ nasz styl życia m.in. niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, stres. Sprawdź jak działać profilaktycznie.

 • Środa z Profilaktyką. Choroby cywilizacyjne

  12.04.2023

  Nasze zdrowie w dużej mierze uwarunkowane jest stylem życia. Brak aktywności fizycznej, nieprawidłowe wybory żywieniowe, używki, stres, brak dbałości o jakość środowiska, w którym żyjemy, to tylko niektóre z przyczyn rozwoju chorób cywilizacyjnych.