Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką. Dni walki z rakiem

  03.06.2020

  Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, cykl „Środa z Profilaktyką” powraca w nowej, internetowej formie. W tym tygodniu będziemy mówić o zapobieganiu chorobom nowotworowym i ogromnej roli stylu życia w profilaktyce raka.

 • Uzdrowiska wznawiają swoją działalność

  01.06.2020

  Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.

 • Informacja dotycząca zaprzestania udzielania świadczeń zdrowotnych

  29.05.2020

  Informacja dotycząca zaprzestania udzielania świadczeń zdrowotnych dla pacjentów Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Św. Jana Jerozolimskiego Zwanego Rodyjskim i Maltańskim przy Alei Kasztanowej 4A

 • Ruszyły punkty wymazowe dla osób z kwarantanny

  11.05.2020

  W Małopolsce działa już 16 punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. To miejsca, z których będą mogły skorzystać osoby przebywające na kwarantannie. Badanie jest bezpłatne. Usługę finansuje NFZ.

 • Gdzie znajdziemy pomoc medyczną w trakcie długiego weekendu majowego?

  29.04.2020

  Przed nami długi weekend majowy. Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie przypomina, gdzie szukać pomocy medycznej w tym okresie.

 • Platforma Teleporad online - skonsultuj się z lekarzem w nocy i święta

  28.04.2020

  Jest weekend albo święto, a Ty masz gorączkę, duszności, kaszel lub inne objawy i obawiasz się, że zakaziłeś się koronawirusem? Nie musisz już czekać, aż Twoja przychodnia będzie otwarta. Skorzystaj z teleporady online.