Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką. Alkohol

  14.04.2021

  Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia alkohol plasuje się na podium w niechlubnym zestawieniu najistotniejszych czynników ryzyka dla naszego zdrowia i może się przyczyniać do powstawania aż 200 różnych schorzeń - także nowotworów.

 • Środa z Profilaktyką. Profilaktyka chorób odkleszczowych

  07.04.2021

  Pierwsze cieplejsze dni to moment, gdy z zimowego snu budzą się również kleszcze. Te małe pajęczaki żyją nie tylko w lasach, ale także miejskich parkach czy przydomowych ogrodach, a spotkanie z nimi może skończyć się groźną chorobą.

 • Pomoc medyczna w czasie Świąt Wielkanocnych

  31.03.2021

  Nadchodzące święta to kolejny sprawdzian z naszej odpowiedzialności. Gwałtownie rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 powoduje, że ponownie spędzimy je w wąskim gronie domowników. Od postawy każdego z nas zależy, czy epidemię koronawirusa uda się pokonać

 • Środa z Profilaktyką. Higiena cyfrowa

  31.03.2021

  Z szacunków wynika, że blisko 12 proc. polskich nastolatków w wieku 12–17 lat nadużywa internetu. Droga do uzależnień od nowych technologii jest krótka, a lista konsekwencji cyfrowego nałogu - fizycznych i psychicznych - wyjątkowo długa.

 • Środa z Profilaktyką. Rak jelita grubego

  23.03.2021

  Rak jelita grubego jest drugim najczęściej występującym rodzajem nowotworu w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się go u 18 tys. pacjentów, u których łagodne zmiany tzw. polipy rozwinęły się w śmiertelnie groźną chorobę.

 • Zmiana stawek dopłat do wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym

  18.03.2021

  Informacja w sprawie aktualnych dopłat pacjentów do wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym.