Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką. Nowotwory głowy i szyi

  20.09.2023

  Czy wiesz, że długotrwała chrypka i problemy z połykaniem mogą być objawem nowotworu? Wczesne wykrycie zwiększa szansę nawet na całkowite wyleczenie.

 • Środa z Profilaktyką - Bezpieczeństwo Pacjenta

  13.09.2023

  Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta został ustanowiony w 2019 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym roku tematem przewodnim jest: „Aktywizowanie i angażowanie pacjentów dla bezpieczeństwa pacjenta”.

 • Środa z Profilaktyką - Pierwsza pomoc

  06.09.2023

  W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ważna jest każda minuta! Pierwsza pomoc to czynności, które podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby. Czy znasz podstawowe zasady pierwszej pomocy?

 • Środa z Profilaktyką. Zdrowy powrót do szkoły

  30.08.2023

  Koniec wakacji to czas przygotowań do powrotu do szkoły. Zadbaj zarówno o przygotowanie odpowiedniej wyprawki, miejsca do nauki, jak i o dobre samopoczucie dziecka.

 • Środa z Profilaktyką. Schorzenia kręgosłupa

  23.08.2023

  Schorzenia kręgosłupa i układu ruchu dotykają wielu z nas. Mogą wynikać z braku aktywności fizycznej czy nadmiernych obciążeń, jakim codziennie poddajemy kręgosłup i stawy. Sprawdź, jak utrzymać kręgosłup w dobrej formie.

 • Środa z Profilaktyką. Udar cieplny

  16.08.2023

  Wysokie temperatury otoczenia zwiększają ryzyko pojawienia się udaru cieplnego. Jak się przed nim chronić?