Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

 • Środa z Profilaktyką. Profilaktyka chorób nerek

  16.03.2021

  Nerki to narządy niezbędne do sprawnego funkcjonowania naszych organizmów. Choroby nerek długo mogą rozwijać się w ukryciu i doprowadzić do poważnego uszkodzenia tych organów, zanim pacjent pojawi się w gabinecie lekarza i usłyszy właściwą diagnozę.

 • Nowe zasady korzystania z porad lekarskich

  16.03.2021

  Od 16 marca zmieniają się zasady korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej. Kiedy skorzystasz z wizyty stacjonarnej, a kiedy z teleporady?

 • Środa z Profilaktyką - Zrób dobry ruch i zadbaj o słuch

  09.03.2021

  O chorobach słuchu lekarze mówią, że to cicha plaga. Długi czas rozwijają się w ukryciu. sprawdź, jakie są pierwsze objawy niedosłuchu i jak dbać o słuch.

 • Środa z Profilaktyką. Otyłość u dzieci

  03.03.2021

  Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. A otyło dziecko to otyły dorosły.

 • Bądź odpowiedzialny. Chroń siebie i swoich bliskich przed koronawirusem

  02.03.2021

  Walka z koronawirusem jeszcze się nie skończyła. Dopóki wszyscy nie zostaniemy zaszczepieni, w ograniczeniu jego rozprzestrzeniania może pomóc rygorystyczne przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych.

 • Uzdrowiska wznawiają działalność

  01.03.2021

  Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, mogą rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział woj. NFZ. O terminie rozpoczęcia leczenia poinformujemy listownie lub telefonicznie.