Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Odpowiedzi i sprostowania

Pacjenci Kliniki Onkologii Klinicznej krakowskiego Centrum Onkologii nie mają powodów do obaw

10-06-2019

W nawiązaniu do artykułu dziennika Fakt „Szpitale oszczędzają na chorych na raka” opublikowanego 10 czerwca 2019 r., Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie – mając na uwadze prawo czytelników do rzetelnej informacji wyjaśnia, że pacjenci Kliniki Onkologii Klinicznej krakowskiego oddziału Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie nie mają powodu do niepokoju.

W związku z medialnymi doniesieniami dotyczącymi rezygnacji z pracy części lekarzy Kliniki Onkologii Klinicznej Centrum Onkologii, Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ jeszcze w maju wezwał dyrekcję szpitala do złożenia wyjaśniań w tej sprawie: oceny dostępności pacjentów do leczenia i zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń.

Dyrekcja Centrum Onkologii zapewniła, że  zagrożenia dostępności do świadczeń i utrzymania ciągłości leczenia nie ma w obecnej chwili, ani też nie przewidują takich zagrożeń w przyszłości.  Na oddziale jest zatrudnionych obecnie 15 lekarzy ze specjalizacją onkologii klinicznej.

Problemów z dostępnością do leczenia nie zgłaszali w MOW NFZ pacjenci. Zgodnie z informacją, którą przekazuje oddziałowi Centrum Onkologii pacjenci są przyjmowania na bieżąco, na co wskazują również informacje w serwisie Informator o Terminach Leczenia.

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ sukcesywnie zwiększa nakłady na leczenie pacjentów w Centrum Onkologii. W latach 2016 – 2019 MOW NFZ przekazał Centrum Onkologii 459 479 475 zł. Umowa Centrum Onkologii z NFZ wynosiła w 2016 roku  96 852 841 zł, w tym roku jest to już 121 759 443 zł, co oznacza wzrost umowy o 25 procent.

Aleksandra Kwiecień
rzeczniczka prasowa MOW NFZ

Wszystkie aktualności