Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

#Zróbżecytologię! Ponad 200 kobiet 8 marca powiedziało: tak!

11-03-2019

Najwięcej pań  - 55 zgłosiło się na cytologię ramach programu profilaktyki w przychodni ginekologicznej Gemelli w Krakowie w Nowej Hucie.

W akacji wzięło udział dużo młodych kobiet, niektóre po raz pierwszy rozbiły cytologię w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy. Po badaniu podkreślały, że badanie jest proste i bezbolesne, a życzliwość położnych to dodatkowy atut.

Do wzięcia udziału w akcji zapraszały w Małopolsce media: Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Radio Kraków, TVP Kraków i Polsat News.

W akcję 8 Marca z Cytologią – w Małopolsce pod hasłem #ZróbżeCytologię zaangażowało się 14 gabinetów ginekologicznych.

8 Marca z Cytologią miał przypomnieć kobietom, jak ważne jest to, by były zdrowe i jak niewiele trzeba zrobić, by mieć pewność, że nie zagraża im poważna choroba, jaka jest rak szyjki macicy.  Cytologię w ramach programu u lekarza lub położanej lub w trakcie wizyty lekarskiej  można wykonywać przez cały rok. W Małopolsce kobiety mają do dyspozycji 230 gabinetów, badania wykonuje również  113 połoznych w całym województwie. 

Na co dzień kobiety mogą korzystać z 230 gabinetów całym województwie.

Gabinety ginekologiczne w Małopolsce 

Przypominany, że program profilaktyki raka szyjki macicy skierowany jest do kobiet w wieku 25-59 lat, które są zdrowe i w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywały badania w ramach programu. aby zrobić badanie w ramach programu wystarczy wybrać gabinet i zgłosić się z dowodem osobistym z ustalonym terminie. Do udziału w programie nie jest potrzebne skierowanie, ani zaproszenia. Przypominany również, że aby skorzystać z porady lekarza ginekologia i w trakcie wizyty wykonać cytologie również nie jest wymagane skierowanie.   

Wszystkie aktualności