Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Zapraszamy na Nowosądecki Dzień Seniora

13-11-2023

Nowosądecki Dzień Seniora to kolejna odsłona Klubu Pacjenta organizowanego przez Fundację z Sercem do Pacjenta. W wydarzenie włącza się również Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z naszymi doradcami porozmawiasz o profilaktyce i zdrowych nawykach. Podpowiemy, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia możesz skorzystać i na jakie szczepienia ochronne zgłosić się, by zadbać o swoje bezpieczeństwo i ograniczyć ryzyko chorób zakaźnych np. grypy. Dla seniorów po 65. roku życia szczepionka przeciwko grypie jest bezpłatna, nestorzy cierpiący na choroby przewlekłe bez opłat mogą zaszczepić się również przeciwko pneumokokom.

Z myślą o kobietach w jesieni życia od listopada został poszerzony program profilaktyki raka piersi. Dzięki tym zmianom bezpłatną mammografię raz na dwa lata mogą wykonać kobiety do 74 roku życia. Przy naszym stanowisku dowiesz się, gdzie w najbliższej okolicy wykonać takie badanie i kiedy w regionie pojawi się mammobus. Wytłumaczymy również, jak stworzyć bezpłatny jadłospis z portalem diety.nfz.gov.pl, dostosowany do szczególnych potrzeb żywieniowych w jesieni życia i ćwiczyć z programem treningowym „8 tygodni do zdrowia”.

W programie Klubu Seniora są także konsultacje ze specjalistami, bezpłatne badania i prelekcje – m.in. wykład „Gdy serce choruje” prof. dr hab. med. Andrzeja Bochenka, kardiochirurga, konsultanta ds. kardiochirurgii Grupy American Heart of Poland.

Nowosądecki Dzień Seniora odbędzie się we wtorek 14 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu (al. Wolności 23) w godz. 14-17. Wstęp wolny.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności