Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

„Z dziennika profilaktyka" - spotkania edukacyjne w Tarnowie

27-03-2024

W najbliższy czwartek (28 marca) zapraszamy do Mościckiego Centrum Medycznego na dyżur doradców małopolskiego NFZ w ramach cyklu „Z dziennika profilaktyka”. Przy naszym stanowisku porozmawiasz o profilaktyce i wyrobisz EKUZ. 

„Z dziennika profilaktyka” to cykl spotkań już po raz drugi organizowanych przez Mościckie Centrum Medyczne w Krakowie w każdy ostatni czwartek miesiąca. Są one okazją, by przyjrzeć się swoim codziennym nawykom i wprowadzić zmiany, które wyjdą nam na zdrowie. Największy wpływ na nie mamy bowiem my sami. Specjaliści z MCM podpowiedzą, jak zadbać o kondycję organizmu dzięki diecie czy regularnym badaniom profilaktycznym, odpowiedzą na pytania, wymienią się doświadczeniami. Dla uczestników spotkań przewidziano także bezpłatne badania profilaktyczne.

Najbliższe spotkanie cyklu odbędzie się w czwartek 28 marca. Dotyczyć będzie profilaktyki raka piersi i badań mammograficznych, które pozwalają na wczesne wykrycie zmian.

W dniu spotkań cyklu „Z dziennika profilaktyka” w Mościckim Centrum Medycznym spotkasz także doradców małopolskiego NFZ. Przy naszym stanowisku dowiesz się wszystkiego o profilaktyce i badaniach przesiewowych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia, które dają szansę na wczesne wykrycie rozwijającej się choroby. Wyrobisz także Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto zadbać o jej posiadanie, jeśli planujemy wyjazd za granicę. EKUZ potwierdza, że mamy prawo do leczenia w czasie wyjazdów turystycznych lub zawodowych do większości krajów europejskich. Są wśród nich kraje Unii Europejskiej, ale też Wielka Brytania, Szwajcaria, Norwegia czy Islandia.

Dyżur doradców małopolskiego NFZ odbędzie się 28 marca w godz. 8:30-10:30 w MCM przy ul. Kwiatkowskiego 15 w Tarnowie.

Więcej informacji o cyklu „Z dziennika profilaktyka” można znaleźć w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności