Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Wznowienie wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego

12-06-2020

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 czerwca Małopolski OW NFZ zamierza wznowić obsługę bezpośrednią w zakresie wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenie Zdrowotnego (EKUZ). Do Państwa dyspozycji czynne będzie stanowisko w Sali Obsługi przy ul. Wadowickiej 8W w Krakowie. Jednak z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju oraz we trosce o Państwa bezpieczeństwo obsługiwane będą wyłącznie osoby, które umówią wizytę na konkretny termin.

Aby zarezerwować termin proszę wejść na stronę do rejestracji i postępować zgodnie ze wskazaniami.

Mamy nadzieję, że podjęte przez MOW NFZ w Krakowie środki bezpieczeństwa wyeliminują tworzenie się kolejek, a co za tym idzie  zminimalizują niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem. Przypominamy również, że w dalszym ciągu  obowiązują nas nakazy sanitarne, dlatego na  salę obsługi zostaną wpuszczone wyłącznie osoby, które mają zakryte usta i nos oraz zdezynfekują ręce.

Niezależnie od powyższego zachęcamy Państwa do załatwienia spraw  bez potrzeby wychodzenie z domu lub korespondencyjnie. Jeśli zatem:

  • chcesz wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) prześlij wniosek mailem , bądź poprzez ePUAP (Identyfikator adresata: 3bdy2cb654). Wpisz na wniosku adres, pod który odeślemy Ci kartę.
  • potrzebujesz Certyfikatu Tymczasowo Zastępującego EKUZ prześlij wniosek na adres 
  • chcesz wyrobić formularz  S1 wyślij wniosek pocztą lub pocztą e-mail na adres .
  • Potrzebujesz zarejestrować zagraniczny formularz np. S1 wyślij go pocztą lub pocztą e-mail na adres 

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie 

Wszystkie aktualności