Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Wiosna dla zdrowia w Nowym Targu

15-04-2024

Wiosna dla zdrowia to wydarzenie organizowane przez Akademię Nauk Stosowanych. Z myślą o tych, którzy chcą zadbać o swój organizm i wprowadzić zdrowe zmiany, przygotowano prelekcje, pokazy czy konsultacje m.in. z zakresu fizjoterapii, dietetyki czy ratownictwa medycznego.

W inicjatywę Akademii Nauk Stosowanych włącza się również Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy naszym stanowisku dowiesz się, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia możesz korzystać i gdzie wykonać diagnostykę. Nasi doradcy zachęcą do wiosennych zmian na talerzu z bezpłatnym portalem Diety NFZ oraz zadbania o formę fizyczną z programem treningowym „8 tygodni do zdrowia”, zapewniającym dawkę ruchu bez wychodzenia z domu.

Na miejscu będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – niezbędną podczas wiosennych podróży do krajów Unii Europejskiej, EFTA oraz Wielkiej Brytanii. EKUZ potwierdza prawo do bezpłatnego leczenia na zasadach, jakie obowiązują mieszkańców danego państwa. Jest wydawana bezpłatnie, dla każdej osoby oddzielnie, na określony czas.   

Wiosna dla zdrowia odbędzie się we wtorek 16 kwietnia w budynku Akademii Nauk Stosowanych (Nowy Targ, ul. Kokoszków 71). Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 9:30-11:30.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności