Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Tydzień Zdrowia Rodzin w Narodowym Funduszu Zdrowia

24-05-2023

Od 26 maja do 2 czerwca zapraszamy do małopolskiego NFZ na Tydzień Zdrowia Rodzin. To okazja, by porozmawiać z naszymi doradcami o zdrowych nawykach i profilaktyce dla dużych i małych.

Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ będzie okazją, by przypomnieć mieszkańcom naszego regionu, że dobre samopoczucie i zdrowie w dużej mierze zależą od nas samych i naszych codziennych wyborów. Niezależnie od wieku warto więc stawiać na regularne przeglądy „organizmów”, zdrowie na talerzu i aktywny wypoczynek. A programy profilaktyczne i narzędzia tworzone przez NFZ ułatwiają to zadanie.

Podczas Tygodnia Zdrowia Rodzin każdy, kto odwiedzi naszą salę obsługi klientów (Kraków, ul. Wadowicka 8W) otrzyma kompleksową informację o badaniach profilaktycznych, z których może skorzystać. Zachęcimy do diagnostyki w ramach programu „Profilaktyka 40 Plus”, mammografii, cytologii czy systematycznych szczepień ochronnych. Nasi doradcy pokażą również, jak sprawdzić swój kalendarz badań profilaktycznych z pomocą portalu Akademia NFZ i stworzyć bezpłatny jadłospis, dostosowany do swoich potrzeb, z serwisem Diety NFZ. Diety NFZ są oparte o dietę DASH, uważaną za najzdrowszą na świecie, która przyczynia się m.in. do obniżenia ciśnienia tętniczego. Bezpłatny serwis umożliwia przygotowanie zdrowego i smacznego menu, opartego o pełnowartościowe produkty, dla siebie i całej rodziny.

Dorosłych zachęcimy do skorzystania z kiosku profilaktycznego, który działa w sali obsługi klientów. Umożliwia on bezpłatny pomiar wzrostu, masy ciała, składu ciała, ciśnienia krwi oraz określenie BMI. To parametry istotne przy szacowaniu ryzyka groźnych chorób cywilizacyjnych m.in. nadciśnienia, otyłości czy cukrzycy. Każdy, kto odwiedzi kiosk profilaktyczny, otrzyma od nas karnet zdrowia z pieczątką potwierdzającą wizytę. Dla osób regularnie wykonujących pomiary i kontrolujących stan swojego organizmu przygotowaliśmy upominki.

Na dzieci czekamy w specjalnym, edukacyjnym kąciku malucha. W środę 31 maja o aktywności fizycznej i zdrowych kręgosłupach dużych i małych będzie można porozmawiać z fizjoterapeutami.

W ramach Tygodnia Zdrowia Rodzin naszych doradców spotkasz także w plenerze. O profilaktyce i zdrowych nawykach porozmawiasz z nimi podczas Święta Rodziny Krakowskiej w Krakowie, Nowotarskiego Pikniku Ekologicznego w Nowym Targu oraz Pikniku Rodzinnego w Libertowie.

Nowotarski Piknik Ekologiczny 26 maja

Nowotarski Piknik Ekologiczny odbędzie się w piątek 26 maja w Parku Miejskim im. A. Mickiewicza w Nowym Targu. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w tematycznych warsztatach, konkursach, zabawach i występach. W parku stanie także stoisko małopolskiego NFZ, przy którym nie tylko porozmawiasz o profilaktyce, ale również od ręki wyrobisz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nasi doradcy będą dostępni w godz. 12:00-16:00.

Święto Rodziny Krakowskiej 28 maja

Święto Rodziny Krakowskiej to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kulturalno-społeczny krajobraz Krakowa. Tematem przewodnim XI edycji jest szeroko rozumiana aktywność ponadpokoleniowa rodzin. W wydarzeniu pod hasłem: „Rodzina to drużyna” po raz kolejny weźmie udział także małopolski NFZ. Jego kulminacyjnym punktem jest piknik, który w niedzielę 28 maja, w godz. 11-19 odbędzie się na terenach zielonych wokół Tauron Areny Kraków. Na miejscu spotkasz doradców małopolskiego NFZ, z którymi porozmawiasz o profilaktyce i zdrowych nawykach. W pikniku wezmą udział także przedstawiciele innych instytucji związanych ze sportem, kulturą, edukacją, ekologią, bezpieczeństwem czy zdrowiem. W programie są m.in. występy artystyczne, pokazy ratownictwa czy bezpłatne badania profilaktyczne.

W ramach Święta Rodziny Krakowskiej w piątek 26 maja w godz. 10-15 zapraszamy również do naszej sali obsługi klientów (Kraków, ul. Wadowicka 8W), gdzie na wszystkich zainteresowanych będą czekać nasi doradcy ds. profilaktyki.

Święto Rodziny Krakowskiej - program 28.05

Piknik Rodzinny w Libertowie 2 czerwca

Piknik Rodzinny w Libertowie odbędzie się w piątek 2 czerwca na boisku LKS Libertów. Organizowane już po raz kolejny wydarzenie jest okazją do integracji mieszkańców gminy Mogilany oraz poszerzania wiedzy z zakresu ekologii, bezpieczeństwa czy zdrowia i profilaktyki. Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 15:00 -18:00.

Tydzień Zdrowia Rodzin odbywa się we wszystkich oddziałach wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia. We wszystkich regionach kraju przygotowaliśmy profilaktyczne niespodzianki dla dorosłych i dzieci. Szczegółowe informacje o tej inicjatywie są dostępne w tym miejscu

Wszystkie aktualności