Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Święto Rodziny Krakowskiej z małopolskim NFZ

22-05-2024

Święto Rodziny Krakowskiej, to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa, promujące integrację międzypokoleniową, zdrowy styl życia, aktywne formy spędzenia czasu wolnego. W tym roku odbywa się już po raz XII, tym razem pod hasłem przewodnim „Zagraj z rodziną w zielone!”. Organizatorzy chcą bowiem szczególną uwagę zwrócić na zagadnienia związane z ekologią.

W Święto Rodziny Krakowskiej po raz kolejny aktywnie włącza się również Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. W piątek 24 maja zapraszamy do naszej sali obsługi klientów (Kraków, ul. Wadowicka 8W) na rozmowę o profilaktyce i bezpłatne pomiary w kiosku profilaktycznym. Sprawdzić można w nim m.in. skład ciała, wiek metaboliczny, poziom ciśnienia tętniczego krwi, siła uścisku dłoni czy saturację. Tego typu proste pomiary są przydatne w określaniu ryzyka szeregu groźnych chorób cywilizacyjnych np. cukrzycy czy otyłości. Z kiosku mogą korzystać osoby pełnoletnie. Na najmłodszych czeka kącik malucha z materiałami edukacyjnymi o zdrowiu.

Z kolei w niedzielę 26 maja nasze stoisko informacyjne stanie na terenach zielonych przy Tauron Arenie. W godz. 11-19 nasi doradcy podpowiedzą, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia możesz korzystać i gdzie zgłosić się na diagnostykę. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem Diety NFZ i szczepienia dzieci przeciwko HPV. To jedyne dostępnie obecnie szczepienie przeciwko nowotworom. Chroni bowiem przed wirusem brodawczaka ludzkiego, który może wywoływać m.in. raka szyjki macicy, prącia, głowy i szyi.

Na miejscu zainteresowani będą mogli również wykonać bezpłatnie analizę składu ciała. Daje ona odpowiedź na pytania o zawartość wody, tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie i pomaga oszacować ryzyko rozwoju nadwagi czy otyłości.

Szczegółowe informacje o Święcie Rodziny Krakowskiej są dostępne w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności