Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Stoisko małopolskiego NFZ w Dębnie

16-09-2022

W niedzielę (18 września) naszych doradców spotkasz podczas Bitwy Regionów w Dębnie.

Bitwa Regionów to konkurs kulinarny, którego ideą jest promocja polskiej żywności i regionalnego folkloru. W zmaganiach biorą udział koła gospodyń wiejskich, które przygotowują tradycyjne potrawy, charakterystyczne dla regionu działania. Podczas imprezy będą prezentowane także m.in. produkty rzemieślnicze, garncarskie czy pszczelarskie.

W wydarzenie włącza się również Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy naszym stoisku w Dębnie wszyscy zainteresowani będą mogli m.in. wyrobić od ręki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Do walizki powinni zapakować ją wszyscy ci, którzy planują odpoczynek w krajach Unii Europejskiej oraz EFTA. EKUZ potwierdza prawo do niezbędnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów.

Doradcy NFZ podpowiedzą, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia oraz szczepień przeciwko COVID-19 i grypie.

Na miejscu dowiesz się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w sali obsługi klienta przy ul. Wadowickiej 8W w Krakowie. Na najmłodszych będzie czekał kącik malucha z materiałami edukacyjnymi na temat zdrowia.

Nasze stanowisko stanie obok Hali Widowisko-Sportowej w Dębnie (Dębno 212). Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 13-17.

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ

Wszystkie aktualności