Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Sobota z Profilaktyką w Muszynie

24-08-2023

W najbliższą sobotę (26 sierpnia) zapraszamy do SPZPOZ w Muszynie. Na miejscu porozmawiasz z doradcami małopolskiego NFZ o profilaktyce i wykonasz bezpłatnie analizę składu ciała.

Sobota z Profilaktyką organizowana przez Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie to świetna okazja, by zrobić pierwszy krok do zmiany codziennych nawyków na zdrowsze, skonsultować się ze specjalistami i wykonać podstawowe badania.

W wydarzeniu weźmie udział Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy naszym stanowisku m.in. bezpłatnie wykonasz analizę składu ciała. Daje ona odpowiedź na pytania o zawartość wody, tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie i pomaga oszacować ryzyko rozwoju nadwagi czy otyłości.

Z doradcami małopolskiego NFZ porozmawiasz  także o badaniach profilaktycznych dla siebie, które finansuje NFZ i Ministerstwo Zdrowia. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia i szczepienia dzieci przeciwko HPV.

Na miejscu dowiesz się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w naszej krakowskiej sali obsługi klientów (ul. Wadowicka 8W). Umożliwia on wykonanie podstawowych pomiarów medycznych, pomocnych w określeniu ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych.

W ramach Soboty z Profilaktyką organizatorzy zaplanowali także konsultacje z zakresu fizjoterapii dla dzieci i dorosłych, pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi czy przeglądy stomatologiczne dla dzieci do lat 15.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 26 sierpnia w siedzibie SPZPOZ w Muszynie (ul. Zefirka 6). Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 9-14.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności