Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Seniorze, zadbaj o zdrowie z małopolskim NFZ

20-09-2022

Międzynarodowe Senioralia odbywają się w Krakowie już po raz dziewiąty. Wydarzenie ma na celu budowanie i utrwalanie wśród nestorów postawy aktywnych obywateli. Jest okazją do integracji oraz poszerzania wiedzy z zakresu ekonomii, prawa, bezpieczeństwa czy zdrowia osób 60 plus.

W IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie włącza się również Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. W czwartek 22 września nasze stanowisko informacyjne stanie w krakowskim Parku Jordana. Wszyscy zainteresowani będą mogli przy nim m.in. wyrobić od ręki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, niezbędną podczas wypoczynku w Unii Europejskiej oraz EFTA. EKUZ potwierdza prawo do potrzebnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów. W przypadku nestorów, którzy osiągnęli wiek emerytalny (60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn) i otrzymują emeryturę, karta jest ważna przez 20 lat.

Doradcy NFZ podpowiedzą, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus” – przeznaczonego także dla seniorów - i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia oraz szczepień przeciwko COVID-19 i grypie.

Na miejscu dowiesz się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w sali obsługi klienta przy ul. Wadowickiej 8W w Krakowie.

Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 9-18.

IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie organizuje Stowarzyszenie Manko-Głos Seniora. Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności