Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Sala Obsługi Klienta laureatem plebiscytu Urzędu Miasta Krakowa Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi

28-10-2020

Ideą plebiscytu organizowanego po raz drugi przez Urząd miasta Krakowa jest promowanie miejsc, w których rodziny z dziećmi są nie tylko mile widziane, a wręcz są oczekiwane.

Tak jest w przypadku naszej nowej SOK przy ul. Wadowickiej 8W. Na powierzchni ponad 400 m kw. udało nam się stworzyć miejsce przyjazne nie tylko dzieciom, ale każdej osobie, która zgłosi się do SOK. Na naszych klientów czeka 19 odpowiednio wydzielonych stanowisk bezpośredniej obsługi oraz duża, wygodna poczekalnia ze stanowiskiem komputerowym, biletomatami i systemem informowania o zajmowanym miejscu w kolejce.

 Całość Sali Obsługi Klienta została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o dzieciach został przygotowany kącikiem dla dzieci i karmiących mam. W toalecie jest miejsce do przewijania niemowląt. Gdzie zapewnione są również odpowiednie dla dzieci środki higieniczne. Rodzic może skorzystać z bezpłatnego parkingu, podgrzać jedzenie dla dziecka, a o bezpieczeństwo dzieci bawiących się w kąciku dba koordynator SOK.

W Sali Obsługi Klienta przy wadowickiej 8W rodzic może nie tylko załatwić sprawy urzędowe. Przy stanowisko profilaktyki i informacji o zdrowiu może otrzymać informacje związane ze zdrowiem swojego dziecka: jak utrwalać prawidłowe wzorce zdrowego stylu życia, jak zapobiegać chorobom poprzez kontrolowanie czynników ryzyka, porozmawiać z dietetykiem. Przy stanowisku na każdego czekają materiały informacyjne dot. programów profilaktycznych, zdrowej diety.  

Niestety w obecnej sytuacji, dla bezpieczeństwa naszych klientów musieliśmy ograniczyć obsługę bezpośrednią. Czekamy jednak na wznowienie tradycyjnej obsługi i na naszych klientów, dużych i małych.   

II edycja Plebiscytu pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” została przeprowadzona i rozstrzygnięta, w trudnych warunkach wywołanych epidemią koronawirusa. Epidemia spowodowała, iż w miejscach zgłaszanych do Plebiscytu oprócz oceny przygotowanych dla rodzin udogodnień Komisja weryfikowała również wprowadzone środki bezpieczeństwa sanitarnego. Takiej weryfikacji z pozytywną oceną została poddana różnie Sala Obsługi Klienta przy Wadowickiej 8W.

Dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy wszystkim laureatom!

Plebiscyt „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” rozstrzygnięty - informacja Urzędu Miasta Krakowa

Wszystkie aktualności