Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Profilaktyka z sieci w Chrzanowie

02-06-2023

Klub Pacjenta to cykl spotkań organizowanych przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” American Heart of Poland pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia. Wydarzenie jest okazją do rozmowy i poszerzania wiedzy o profilaktyce i zdrowym stylu życia, który w dużej mierze decyduje o naszym zdrowiu. W poniedziałek 5 czerwca Klub Pacjenta odbędzie się w Chrzanowie, a udział w nim po raz kolejny wezmą również doradcy małopolskiego NFZ.

O profilaktyce z sieci opowie Marek Gdula z Wydziału Obsługi Klientów i Profilaktyki MOW NFZ. Uczestnicy klubu dowiedzą się, jak w zmianie codziennych nawyków mogą pomóc im dwa bezpłatne portale tworzone przez NFZ – Diety NFZ i Akademia NFZ. Ten pierwszy pozwala każdej zainteresowanej osobie stworzyć indywidualny jadłospis, oparty na diecie DASH. Z kolei Akademia NFZ to kompendium wiedzy o codziennych, zdrowych nawykach, gdzie każdy znajdzie również podpowiedzi, na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie.

W trakcie Klubu Pacjenta zapraszamy również do stanowiska małopolskiego NFZ. Przy nim nasi doradcy udzielą informacji o programach profilaktycznych, pomagających nie przegapić rozwijającej się choroby, które finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia. Podpowiemy, jak wystawić sobie skierowanie na bezpłatny pakiet diagnostyki w programie „Profilaktyka 40 Plus” i jak ćwiczyć z programem „8 Tygodni do Zdrowia”. Zachęcimy również do wizyty w naszej sali obsługi klientów w Krakowie przy ul. Wadowickiej 8W, gdzie każdy zainteresowany może w kiosku profilaktycznym zmierzyć ciśnienie krwi, masę ciała, wzrost, wskaźnik BMI i skład ciała.

Klub Pacjenta odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie (ul. Focha 3). Początek spotkania o godz. 16. W programie również m.in. prelekcja dotycząca zawału serca, którą wygłosi kardiolog dr hab. n.med. prof. AFM Aleksander Żurakowski. Wstęp wolny.

Wszystkie aktualności