Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Porozmawiaj o profilaktyce i oddaj krew

12-08-2022

Wakacje to okres, gdy zapotrzebowanie na krew jest szczególnie duże. Letnie wyjazdy wiążą się z większym ruchem na drogach i rosnącą liczbą wypadków, których ofiary potrzebują płynnego leku. Jednocześnie w tym czasie do punktów krwiodawstwa zgłasza się mniej osób gotowych podzielić się krwią.

Oddając 450 ml krwi można uratować zdrowie i życie nawet trzech osób. O tym, jakie to ważne, będzie przypominać Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie podczas akcji pod hasłem „Bo tętni w nas dobro”. We wtorek 16 sierpnia na placu przed Galerią Kazimierz (Kraków, ul. Podgórska 34) będzie można oddać krew w krwiobusie, porozmawiać o honorowym krwiodawstwie i zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle wyjątkowej instalacji, a następnie umieścić je w mediach społeczeniościowych, by promować dzielenie się płynnym lekiem.

W wydarzenie „Bo tętni w nas dobro” włącza się także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Przy naszym stanowisku przed Galerią Kazimierz wszyscy zainteresowani będą mogli m.in. wyrobić od ręki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Doradcy NFZ podpowiedzą, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia i szczepień drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19.

Na miejscu dowiesz się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w sali obsługi klienta przy ul. Wadowickiej 8W w Krakowie. Na najmłodszych będzie czekał kącik malucha z materiałami edukacyjnymi na temat zdrowia.

Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 10-15.

Wszystkie aktualności