Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

O zdrowiu i dla zdrowia

17-06-2019

17 czerwca br. w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie seniorzy spotkali się z pracownikami Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie, Anną Okońską-Walkowicz Doradcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, pracownikami Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, Uzdrowiska Kopalni Soli „Wieliczka” i Uzdrowiska Rabka. Było o zdrowiu i dla zdrowia.

Seniorzy dowiedzieli się, z jakich produktów z zakresu e-zdrowie mogą korzystać: czym jest Internetowe Konto Pacjenta, dlaczego warto je mieć. Chętnym pomagaliśmy je założyć. Każdy senior mógł potwierdzić profil zaufany – potrzebny do IKP, ale przydatny również w innych sprawach.  Seniorzy przyznawali, że czekają na powszechny dostęp do e-recepty. Wiedzą, jak bardzo ułatwi im to otrzymanie leków w aptece.

Choć utrzymanie właściwej diety nie jest łatwe, szczególnie jak ma się swoje nawyki – seniorzy z uwaga słuchali wykładu o diecie, która nie tylko poprawi ich sylwetkę, ale przede wszystkim wpłynie korzystania na ich zdrowie.

Dla wielu seniorów nowością była informacja o możliwości leczenia problemów oddechowych po ziemią. Uzdrowisko Rabka zaprezentowało wszystkie zalety surowców naturalnych, z jakich korzystać mogą seniorzy w trakcie pobytu w uzdrowisku.

Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej Anną Okońską-Walkowicz i pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa przedstawili szeroką ofertę, jaką Kraków ma dla seniorów, nie tylko związaną z profilaktyką zdrowotną, ale innymi aktywnościami i możliwościami, jakie daje miasto Kraków seniorom.

Wszystkie aktualności