Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

O profilaktyce w Proszowicach

20-07-2022

Zapraszamy do stanowiska małopolskiego NFZ w proszowickim Amfiteatrze Miejskim w niedzielę 24 lipca.

Przy naszym stanowisku wszyscy zainteresowani będą mogli m.in. wyrobić od ręki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Do walizki powinni zapakować ją wszyscy ci, którzy planują odpoczynek w krajach Unii Europejskiej oraz EFTA. EKUZ potwierdza prawo do niezbędnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów.

Doradcy NFZ podpowiedzą, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl oraz aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia. Na miejscu dowiesz się również, jak wyjechać do sanatorium i umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w sali obsługi klienta przy ul. Wadowickiej 8W w Krakowie. Na najmłodszych będzie czekał kącik malucha z materiałami edukacyjnymi na temat zdrowia.

Nasze stanowisko stanie w Amfiteatrze Miejskim w Proszowicach (ul. Parkowa 6) w niedzielę 24 lipca. Doradcy NFZ będą dostępni w godz. 15-20.

Wszystkie aktualności