Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Młodzieżowy Klub Pacjenta w Chrzanowie

23-05-2024

Młodzieżowy Klub Pacjenta w Chrzanowie to kolejna odsłona wydarzenia organizowanego przez Fundację Z Sercem do Pacjenta, któremu patronuje Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. W inicjatywę po raz kolejny włącza się także małopolski NFZ.

Przy naszym stanowisku każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie wykonać analizę składu ciała. Daje ona odpowiedź na pytanie o masę ciała, zawartość w organizmie wody, tkanki tłuszczowej czy mięśniowej. To wartości, które warto znać, bo unikanie nadwagi i otyłości jest jedną z podstawowych zasad profilaktyki chorób układu krążenia, cukrzycy, nowotworów. Tymczasem nadprogramowe kilogramy są problemem dotyczącym coraz większej grupy Polaków – także tych najmłodszych. Z prognoz dla Polski wynika, że w 2035 r. ponad 35% dorosłych mężczyzn i ponad 25% dorosłych kobiet będzie chorych na otyłość.

Tym, którzy potrzebują pomocy we wprowadzaniu zdrowych zmian, nasi doradcy wytłumaczą, jak zdrowo jeść z bezpłatnym serwisem diety.nfz.gov.pl i ćwiczyć z programem „8 tygodni do zdrowia”. Podpowiedzą również, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia korzystać, by nie przegapić rozwijającej się w ukryciu choroby czy gdzie zaszczepić dziecko przeciwko HPV.

W programie Młodzieżowego Klubu Pacjenta w Chrzanowie znalazły się także konsultacje ze specjalistami i wykłady. O bezpiecznym stosowaniu suplementów opowie mgr farmacji Magdalena Nowak, a wpływ napojów energetycznych na zdrowie przybliży dr n. med. Magda Konkolewska.

Młodzieżowy Klub Pacjenta odbędzie się w piątek 24 maja w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie (ul. W. Broniewskiego 4). Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 10-12.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności