Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski Oddział NFZ zaprasza na Forum Seniora – 14 kwietnia

08-04-2016

Forum Seniora - logo

Zapraszamy na I Forum Seniora organizowane przez redakcję Dziennika Polskiego, które odbędzie się 14 kwietnia (czwartek) w Audytorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33.

 

 

W trakcie trwania forum będzie działało stoisko informacyjne MOW NFZ, gdzie będzie można:​

  • otworzyć konto w portalu ZIP (potrzebny dowód osobisty)
  • uzyskać szczegółowe informacje nt. lecznictwa uzdrowiskowego, zaopatrzenia w wyroby medyczne, świadczeń i opieki medycznej finansowanej przez NFZ skierowanych do osób starszych
  • poszerzyć swoją wiedzę nt. praw pacjenta
  • uzyskać informacje na temat zasad bezpłatnego leczenia

Stoisko będzie działać od godz. 9.30

O godz.13.00 zapraszamy na panel dyskusyjny, w którym udział weźmie przedstawiciel MOW NFZ Tomasz Filarski – Kierownik Działu Skarg i Wniosków, który będzie mówił o rehabilitacji kardiologicznej, funkcjonowaniu poradni i oddziałów geriatrycznych w Małopolsce, nowym zakresie świadczeń, jakim są telekonsultacje geriatryczne, a także szczególnych uprawnieniach, z jakich mogą korzystać seniorzy.

W panelu dyskusyjnym udział wezmą również: prof. Andrzej Klimek, prof. Tomasz Grodzicki, dr n. med. Andrzej Kosiniak – Kamysz, Urszula Rusecka, Wiesław Borczyk, Andrzej Żurek.  

W trakcie Forum Seniora będzie można wysłuchać m. in. wykładu prof. Ryszarda Tadeusiewicza nt. tego, co nowoczesna technika może dać seniorom oraz dr Iwony Sikorskiej nt. pamięci.

W spotkaniu udział weźmie Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska.    

Wszystkie aktualności