Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ włącza się w Dzień Seniora ZUS

29-09-2022

Jak wyjechać do sanatorium? Jak skorzystać z bezpłatnych badań w programie „Profilaktyka 40”? Przyjdź do ZUS i porozmawiaj o zdrowiu z doradcami małopolskiego NFZ.

Październik to już tradycyjnie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych miesiąc poświęcony seniorom. W tym roku Dzień Seniora odbywa się pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. W ramach akcji zaplanowano cykl bezpłatnych wydarzeń, w których weźmie udział również Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

W ramach Dnia Seniora nasze stanowiska informacyjne staną w biurach terenowych ZUS w Miechowie, Myślenicach, Proszowicach oraz Bochni. Pojawią się także w Domu Senior+ w Limanowej oraz pływalni w Nowym Targu. Zaplanowane dyżury będą okazją, by porozmawiać z doradcami małopolskiego NFZ o zdrowiu i profilaktyce.

Podpowiemy seniorom, jak działa opieka zdrowotna finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia np. leczenie uzdrowiskowe w sanatoriach. Zachęcimy do regularnego zgłaszania się na badania profilaktyczne i skorzystania z programu „Profilaktyka 40 Plus”, przeznaczonego dla wszystkich osób po 40. roku życia, także nestorów. Wytłumaczymy, jak stworzyć zdrowy jadłospis z portalem diety.nfz.gov.pl oraz jak kontrolować informacje o swoim zdrowiu dzięki aplikacji mojeIKP. Podpowiemy też, gdzie zaszczepić się przeciwko Covid-19 i grypie.

Przy naszym stanowisku wszyscy zainteresowani będą mogli również wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia zdrowotnego, niezbędną podczas podróży po krajach Unii Europejskiej i EFTA. EKUZ potwierdza prawo do potrzebnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów. W przypadku nestorów, którzy osiągnęli wiek emerytalny (60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn) i otrzymują emeryturę, karta jest ważna przez 20 lat.

Terminarz dyżurów:

  • 4.10: Biuro Terenowe ZUS w Miechowie, ul. Podzamcze 14, godz. 10-14
  • 11.10: Biuro Terenowe ZUS w Myślenicach, ul. Drogowców 6, godz. 10-14
  • 12.10 Dzień Dom Senior+ w Limanowej, ul. Spacerowa 8, godz. 10-14
  • 18.10: Biuro Terenowe ZUS w Proszowicach, ul. Reja 3, godz. 10-14
  • 20.10: Pływalnia miejska w Nowym Targu, pl. Evry 4, godz. 10-14
  • 26.10: ZUS Oddział w Tarnowe, ul. Mickiewicza 8, godz. 10-13
  • 27.10: Biuro Terenowe ZUS w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 48, godz. 10-14

Dyżur telefoniczny

W ramach Dnia Seniora zapraszamy również na specjalny dyżur telefoniczny organizowany wspólnie z krakowskim oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nasz ekspert odpowie na pytania związane z leczeniem seniorów – m.in. pobytem w sanatorium – czy programami profilaktycznymi. Doradca ZUS udzieli informacji o świadczeniach emerytalnych dla nauczycieli.

Termin dyżuru: 12.10, godz. 10-12.

Telefon do eksperta NFZ: 12 29 88 385

Telefon do eksperta ZUS: 12 42 46 269

Więcej informacji o Dniu Seniora ZUS można znaleźć w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności