Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ włącza się w Dzień Osób z Niepełnosprawnością

12-09-2022

Dzień Osób z Niepełnosprawnością jest organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Praca i pasja!”. Jego celem jest aktywizacja i integracja. Wydarzenia organizowane w różnych częściach kraju, są okazją dla osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich, by skorzystać z porad i konsultacji ekspertów czy wziąć udział w prelekcjach i panelach dyskusyjnych.

W Dzień Osób z Niepełnosprawnością włącza się także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

We wtorek 13 września nasze stoisko informacyjne stanie w Nowym Sączu w siedzibie nowosądeckiego oddziału ZUS (ul. Henryka Sienkiewicza 77). Na miejscu wyrobisz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która potwierdza prawo do pomocy medycznej w krajach Unii Europejskiej, EFTA i Wielkiej Brytanii.

Doradcy NFZ wyjaśnią, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia i szczepień przeciwko COVID-19 oraz grypie.

Podpowiemy również, jak korzystać z leczenia finansowanego przez NFZ – np. wyjechać do sanatorium –oraz usług ułatwiających osobom ze szczególnymi potrzebami załatwianie swoich spraw w NFZ– np. Cichej Godziny, e-Doradcy.

Doradcy NFZ będą dostępni w godz. 10-13.

W środę 14 września zapraszamy na wspólny dyżur telefoniczny z ZUS. W ramach niego doradca NFZ odpowie na pytania dotyczące m.in. zdrowego stylu życia. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 PLUS” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Przybliżymy również udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami w salach obsługi klientów NFZ – Cichą Godzinę, e-Doradcę NFZ, kiosk profilaktyczny.

Dyżur odbędzie się pod numerem telefonu 12 29 88 385 w godz. 10-12.

W czwartek 22 września nasze stoisko informacyjne stanie w Tarnowie – w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakładzie Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” (ul. Sanguszków 28A). Na miejscu wyrobisz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która potwierdza prawo do pomocy medycznej w krajach Unii Europejskiej, EFTA i Wielkiej Brytanii.

Doradcy NFZ wyjaśnią, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia i szczepień drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19.

Podpowiemy również, jak korzystać z leczenia finansowanego przez NFZ – np. wyjechać do sanatorium –oraz usług ułatwiających osobom ze szczególnymi potrzebami załatwianie swoich spraw w NFZ– np. Cichej Godziny, e-Doradcy.

Doradcy NFZ będą dostępni w godz. 10-13.

Małopolski OW NFZ

Wszystkie aktualności