Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na Święcie Rabczańskiej Solanki

04-08-2023

Święto Rabczańskiej Solanki na stałe wpisało się już w letni kalendarz inicjatyw odbywających się w tej części Małopolski. Wydarzenie, w którym rokrocznie uczestniczą kuracjusze i mieszkańcy, jest okazją, by promować bogactwo naturalne, jakim jest solanka, mówić o walorach turystycznych regionu, aktywnym wypoczynku czy zdrowiu.

W Święto Rabczańskiej Solanki włącza się również Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Przy naszym plenerowym stanowisku porozmawiasz z doradcami o badaniach profilaktycznych dla siebie i zdrowych nawykach. Podpowiemy, jak ułożyć zbilansowany jadłospis z pomocą portalu diety.nfz.gov.pl i jak umówić diagnostykę w ramach programu „Profilaktyka 40 Plus”. Wytłumaczymy zasady działania programu szczepień przeciwko HPV dla dzieci i zachęcimy do aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje o naszym zdrowiu. Zachęcimy również do wizyty w naszej krakowskiej sali obsługi klientów i skorzystania z kiosku profilaktycznego, w którym bezpłatnie można sprawdzić wzrost, masę ciała, jego skład, BMI i poziom ciśnienia krwi.

Tych, którzy letnie podróże mają jeszcze przed sobą, zapraszamy po odbiór Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. EKUZ jest dokumentem, który potwierdza nasze prawo do świadczeń medycznych w krajach Unii Europejskiej, EFTA oraz Wielkiej Brytanii, na takich samych zasadach, jakie obowiązują obywateli danego państwa. Karta jest wydawana bezpłatnie.

Święto Rabczańskiej Solanki odbędzie się w rabczańskim Amfiteatrze przy ul. Chopina 17. Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 11-17.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki 
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności