Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na rzecz pacjenta onkologicznego

01-06-2022

Powszechność chorób nowotworowych sprawia, że każdy z nas może usłyszeć w gabinecie lekarza przerażającą diagnozę albo zostać zmuszonym do zmierzenia się z chorobą bliskiej osoby. Organizowane już po raz szósty Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego to okazja do rozmowy o starciu z rakiem i spotkania osób zainteresowanych tą tematyką – pacjentów, ich rodzin, personelu medycznego, studentów, instytucji i firm aktywnie wspierających chorych onkologicznych. Krakowska inicjatywa stwarza możliwość wymiany wiedzy oraz doświadczeń z zakresu m.in. medycyny, psychoonkologii, dietetyki czy rehabilitacji.

Po raz kolejny w Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego wezmą udział także przedstawiciele małopolskiego NFZ. Przy naszym stanowisku wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące organizacji leczenia chorych z nowotworami finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zasad korzystania z szybkiej ścieżki onkologicznej czy refundacji potrzebnych leków oraz wyrobów medycznych. Eksperci NFZ podpowiedzą, jakie prawa przysługują pacjentowi i gdzie zgłosić się w przypadku ich naruszenia. Przypomną również o roli profilaktyki i programów badań przesiewowych, z których warto korzystać, by wykryć chorobę na wczesnym etapie jej rozwoju. Chętni będą mogli na miejscu wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

6 Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego odbędzie się w niedzielę 5 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków (ul. Konopnickiej 17). Jego organizatorem jest Stowarzyszenie UNICORN oraz Prezydent Miasta Krakowa. Forum rozpocznie się o godzinie 9.00 częścią warsztatową. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Pracownicy NFZ będą do dyspozycji zainteresowanych w godz. od 11.00 do 17.00.

Szczegółowe informacje o Forum na unicorn.org.pl/o-stowarzyszeniu/forum/.

Wszystkie aktualności