Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na rzecz chorych na nowotwory

02-02-2023

W sobotę 4 lutego doradców małopolskiego NFZ spotkasz podczas 7. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego. To okazja, by porozmawiać o profilaktyce i leczeniu nowotworów.

Powszechność chorób nowotworowych sprawia, że każdy z nas może usłyszeć w gabinecie lekarza przerażającą diagnozę albo zostać zmuszonym do zmierzenia się z chorobą bliskiej osoby. Organizowane po raz siódmy Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego to okazja do rozmowy o starciu z rakiem i spotkania osób zainteresowanych tą tematyką – pacjentów, ich rodzin, personelu medycznego, instytucji i firm aktywnie wspierających chorych onkologicznych. Wydarzeniu będzie towarzyszyć również akcja profilaktyczna - chętne osoby będą mogły zbadać znamiona, wykonać USG piersi oraz skorzystać z konsultacji ze specjalistami.

Po raz kolejny w Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego weźmie udział także małopolski NFZ. Przy naszym stanowisku dowiesz się, z jakich badań profilaktycznych regularnie korzystać, by nie przegapić rozwijającej się choroby i jak zmienić codzienne nawyki na zdrowsze, zmniejszającym tym samym ryzyko rozwoju nowotworu. Podpowiemy, jak założyć konto w portalu NFZ z bezpłatnymi jadłospisami, opartymi na diecie DASH i aktywnie odpoczywać z programem treningowym NFZ „8 tygodni do zdrowia”. Wytłumaczymy również, jak jest zorganizowane leczenie chorych onkologicznych finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i jakie prawa przysługują pacjentom. Przy naszym stoisku wyrobisz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, niezbędną podczas podróży do krajów Unii Europejskiej, EFTA oraz Wielkiej Brytanii.

7. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego odbędzie się w dniach 4-5 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków (ul. Konopnickiej 17). Jego organizatorem jest Stowarzyszenie UNICORN oraz Prezydent Miasta Krakowa. Wydarzenie jest podzielone na warsztaty oraz sesje główne. Udział w nim jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

Doradcy małopolskiego NFZ będą do dyspozycji gości Forum w sobotę 4 lutego w godz. 11:30-17:00.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć w tym miejscu.

Wszystkie aktualności