Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na Międzynarodowych Senioraliach

31-08-2023

Przyjdź w najbliższy piątek (1 września) do krakowskiego Parku Jordana na X Międzynarodowe Senioralia i porozmawiaj z naszymi doradcami o zdrowej jesieni życia. Patronat nad wydarzeniem objął Prezes NFZ.

 Międzynarodowe Senioralia, organizowane przez Stowarzyszenie Manko-Głos Seniora, odbywają się w Krakowie już po raz dziesiąty. Wydarzenie, które ma na celu integrację osób 60 + i poszerzanie wiedzy z zakresu ekonomii, prawa, bezpieczeństwa czy zdrowia, co roku gromadzi nie tylko wielu Małopolan, ale również gości z innych części kraju. Tylko w ubiegłorocznej edycji wzięły udział 4 tys. osób ze stu różnych miejscowości.

W Międzynarodowe Senioralia po raz kolejny włącza się również Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. W piątek 1 września nasze plenerowe stoisko pojawi się w krakowskim Parku Jordana. Przy nim wszyscy zainteresowani dowiedzą się, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia mogą korzystać. Nasi doradcy zachęcą m.in. do „przeglądu” organizmu w ramach programu „Profilaktyka 40 Plus” przeznaczonego także dla seniorów. Podpowiedzą także, jak stworzyć zbilansowany jadłospis, uwzględniający szczególne potrzeby żywieniowe nestorów, z pomocą bezpłatnego portalu Diety NFZ, ćwiczyć w domu z programem NFZ „8 tygodni do zdrowia” i aktywować Internetowe Konto Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje o naszym zdrowiu.

Przy naszym stanowisku będzie można również od ręki wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, niezbędną podczas wypoczynku w Unii Europejskiej, krajach EFTA oraz Wielkiej Brytanii. EKUZ potwierdza prawo do potrzebnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych państw. W przypadku nestorów, którzy osiągnęli wiek emerytalny (60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn) i otrzymują emeryturę, karta jest ważna przez 20 lat.

Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w Parku Jordana w godz. 11-20.

Więcej informacji o X Międzynarodowych Senioraliach można znaleźć w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności