Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na Jarmarku Podhalańskim w Nowym Targu

10-08-2023

Jarmark Podhalański w Nowym Targu stał się już tradycją. W tym roku wydarzenie odbywa się 21. raz, a włącza się w niego także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przy naszym stoisku na nowotarskim rynku wszyscy zainteresowani będą mogli m.in. wyrobić od ręki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Do walizki powinni zapakować ją wszyscy ci, którzy planują odpoczynek w krajach Unii Europejskiej, EFTA czy Wielkiej Brytanii. EKUZ potwierdza prawo do niezbędnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów.

Doradcy NFZ podpowiedzą, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia i szczepienia dzieci przeciwko wirusowi HPV. Na miejscu dowiesz się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w sali obsługi klienta przy ul. Wadowickiej 8W w Krakowie.

Nasze stanowisko stanie na nowotarskim rynku w sobotę 12 sierpnia. Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 12-16.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności