Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na Jarmarku Muszyńskim

23-09-2022

W sobotę (24 września) stanowisko małopolskiego NFZ pojawi się w muszyńskim Parku Kultury i Dawnego Rzemiosła.

Jarmark Muszyński stał się już tradycją, a przed nami jego czternasta edycja. Włącza się w nią także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

Przy naszym stanowisku w Parku Kultury i Dawnego Rzemiosła wszyscy zainteresowani będą mogli m.in. wyrobić od ręki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, niezbędną podczas odpoczynku w krajach Unii Europejskiej oraz EFTA. EKUZ potwierdza prawo do potrzebnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów.

Doradcy NFZ podpowiedzą, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia oraz szczepień przeciwko COVID-19 i grypie przed nadchodzącym sezonem infekcyjnym.

Na miejscu dowiesz się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w sali obsługi klientów przy ul. Wadowickiej 8W w Krakowie. Na najmłodszych będzie czekał kącik malucha z materiałami edukacyjnymi na temat zdrowia. 

Nasze stanowisko stanie w muszyńskim Parku Kultury i Dawnego Rzemiosła (ul. Kity 17, przy Dworze Starostów) w sobotę 24 września. Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 11-17.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności