Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na III Nowohuckich Senioraliach

18-08-2023

Nowohuckie Senioralia to wydarzenie przygotowane przede wszystkim z myślą o krakowskich seniorach, w bogatym programie każdy znajdzie jednak coś dla siebie. W planie są występy artystyczne, warsztaty, degustacje, prelekcje.

W tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy naszym plenerowym stanowisku zainteresowani będą mogli m.in. bezpłatnie wykonać analizę składu ciała. Daje ona odpowiedź na pytania o zawartość wody, tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie i pomaga oszacować ryzyko rozwoju nadwagi czy otyłości.

Z doradcami małopolskiego NFZ porozmawiasz o badaniach profilaktycznych dla siebie, które finansuje NFZ i Ministerstwo Zdrowia. Zachęcimy do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia i szczepienia dzieci przeciwko HPV.

Na miejscu dowiesz się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w naszej krakowskiej sali obsługi klientów (ul. Wadowicka 8W). Umożliwia on wykonanie podstawowych pomiarów medycznych, pomocnych w określeniu ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych.

III Nowohuckie Senioralia odbędą się w niedzielę 20 sierpnia na terenie zielonym przed Nowohuckim Centrum Kultury (Kraków, al. Jana Pawła II 232). Początek wydarzenia o godz. 15. Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 15-18:30.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności