Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na Festiwalu Zabawy i Edukacji

22-05-2024

W ramach obchodów święta Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zaplanowano 46. Konferencję Naukową „Spotkania Kliniczne Chirurgów z Pediatrami” oraz Festiwal Zabawy i Edukacji – Razem dla Dzieci. W ten drugi włącza się także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

W piątek 24 maja naszych doradców spotkasz na terenach zielonych przy szpitalu (Kraków, ul. Wielicka 265). Przy naszym stanowisku dowiesz się wszystkiego o profilaktyce i zdrowym stylu życia dla dużych i małych. Podpowiemy, gdzie wykonać mammografię, kolonoskopię, cytologię i jak gotować dla całej rodziny z portalem Diety NFZ. Wytłumaczymy, jak są finansowane szczepienia przeciwko HPV i jak zapisać dziecko na bezpłatne szczepienie w zależności od jego wieku. Na najmłodszych będziemy czekać z materiałami edukacyjnymi o zdrowiu w kąciku malucha.

Na miejscu wyrobisz także Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest ona niezbędna podczas podróży do krajów Unii Europejskiej, EFTA i Wielkiej Brytanii. EKUZ potwierdza prawo do niezbędnej pomocy medycznej na takich zasadach, jakie obowiązują mieszkańców danego kraju. Jest bezpłatna i wydawana indywidualnie dla każdego członka rodzinny. W przypadku dzieci zachowuje ważność do 18. roku życia, w przypadku dorosłych zatrudnionych na etacie jest ważna trzy lata.

Festiwal Zabawy i Edukacji – Razem dla Dzieci odbędzie się w piątek 24 maja. Doradcy małopolskiego NFZ będą dostępni w godz. 10-15.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Wszystkie aktualności