Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na Dniu Otwartym Magistratu

01-06-2023

W najbliższą niedzielę (4 czerwca) zajrzyj do krakowskiego magistratu i porozmawiaj z doradcami małopolskiego NFZ o zdrowym życiu.

Dzień Otwarty Magistratu w Krakowie to tradycyjnie okazja, by zajrzeć do zakamarków pałacu Wielopolskich, gdzie na co dzień toczy się urzędowe życie i lepiej poznać zadania, jakie realizuje miasto. Dla małych i dużych krakowian zaplanowano szereg atrakcji związanych z edukacją, kulturą czy zdrowiem. Motywem przewodnim wydarzenia jest dziedzictwo wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika, którego 550-lecie urodzin świętujemy w tym roku. W planach jest więc przenośne planetarium, obserwacje słońca przez bezpieczny szukacz czy tworzenie mapy układu słonecznego.

W Dniu Otwartym Magistratu udział weźmie również małopolski NFZ. Przy naszym stoisku wyrobisz od ręki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Do walizki taki dokument powinni zapakować wszyscy ci, którzy planują odpoczynek w krajach Unii Europejskiej, EFTA oraz Wielkiej Brytanii. W przypadku nagłej choroby, EKUZ potwierdza prawo do niezbędnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów.

Doradcy NFZ podpowiedzą, na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie, gdzie wykonać bezpłatną mammografię czy cytologię oraz jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus”. Odwiedzających nasze stanowisko zachęcimy także do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl oraz aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia. Na miejscu dowiesz się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w sali obsługi klientów małopolskiego NFZ przy ul. Wadowickiej 8W w Krakowie.

Dzień Otwarty Magistratu odbędzie się w niedzielę 4 czerwca na terenie budynku na pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie oraz w jego otoczeniu. Doradców małopolskiego NFZ spotkasz w auli bł. Jakuba przy Klasztorze oo. Franciszkanów w godz. 11:00-16:30.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz w tym miejscu

Wszystkie aktualności