Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Małopolski NFZ na Dniu Otwartym krakowskiego sanepidu

14-05-2024

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie już po raz dziewiąty zaprasza mieszkańców stolicy Małopolski na specjalny dzień otwarty. Wydarzenie jest organizowane, by promować zdrowy styl życia – aktywność fizyczną, zdrowe odżywania, regularne wykonywanie badań profilaktycznych – oraz zwrócić uwagę na istotną rolę Państwowej Inspekcji Sanitarnej w codziennym zapewnianiu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom naszego kraju.

W dniu otwartym, który ma charakter pikniku rodzinnego, wezmą udział także doradcy małopolskiego NFZ. Przy naszym stanowisku wszyscy zainteresowani będą mogli m.in. wyrobić od ręki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Do walizki taki dokument powinni zapakować wszyscy ci, którzy planują odpoczynek w krajach Unii Europejskiej, EFTA oraz Wielkiej Brytanii. W przypadku nagłej choroby, EKUZ potwierdza prawo do niezbędnej pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców tych krajów.

Doradcy NFZ podpowiedzą, na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie, gdzie wykonać bezpłatną mammografię czy cytologię oraz jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus”. Odwiedzających nasze stanowisko zachęcimy także do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl oraz aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, gdzie są gromadzone wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia. Na miejscu dowiesz się również, jak umówić wizytę w kiosku profilaktycznym, który działa w sali obsługi klientów małopolskiego NFZ przy ul. Wadowickiej 8W w Krakowie.

Dzień otwarty krakowskiego sanepidu to także niepowtarzalna okazja, by poznać codzienną pracę tej instytucji, wysłuchać prelekcji i skorzystać z porad i konsultacji medycznych.  W planach są m.in. konsultacje dietetyczne, konsultacje z psychologiem, badania gęstości kości, wad postawy, słuchu, ciśnienia i glukozy we krwi czy nauka samobadania piersi na fantomach.

VIII Dzień otwarty Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja w parku otaczającym WSSE (Kraków, ul. Prądnicka 76), w godz. 11-15.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu

 

Wszystkie aktualności