Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Klub Pacjenta w Chrzanowie

14-11-2023

Chrzanowski Klub Pacjenta to kolejna odsłona wydarzenia organizowanego przez Fundację Z Sercem do Pacjenta, któremu patronuje Ministerstwo Zdrowia. Po raz kolejny w inicjatywę włącza się także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przy naszym stanowisku w chrzanowskim Powiatowym Centrum Kształcenie Ustawicznego każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie wykonać analizę składu ciała. Daje ona odpowiedź na pytanie o masę ciała, zawartość w organizmie wody, tkanki tłuszczowej czy mięśniowej. To wartości, które warto znać, bo unikanie nadwagi i otyłości jest jedną z podstawowych zasad profilaktyki chorób układu krążenia, cukrzycy, nowotworów.

Tym, którzy potrzebują pomocy we wprowadzaniu zdrowych zmian, nasi doradcy wytłumaczą, jak zdrowo jeść z bezpłatnym serwisem diety.nfz.gov.pl i ćwiczyć z programem „8 tygodni do zdrowia”. Podpowiedzą również, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia korzystać, by nie przegapić rozwijającej się w ukryciu choroby.

W planach chrzanowskiego Klubu Pacjenta są również konsultacje ze specjalistami, badania i prelekcje. Wykład pt.: „ZdrowieJEMY” wygłosi Alicja Widera, dietetyk Grupy American Heart of Poland, a warsztaty z samobadania piersi poprowadzą przedstawicielki Stowarzyszenia Amazonek z Brzeszczy.

Klub Pacjenta odbędzie się w czwartek 16 listopada w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego (ul. Chrzanów, ul. Focha 3). Doradcy NFZ będą dostępni w godz. 15:30-17:30.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności