Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Jak załatwić sprawę w NFZ? Dzień porad dla cudzoziemców

24-09-2021

We wtorek 28 września w krakowskim Centrum Wielokulturowym wszyscy obcokrajowcy będą mogli dowiedzieć się, jak działa polski system ochrony zdrowia i zapytać pracowników małopolskiego NFZ o dostęp do pomocy medycznej na terenie naszego województwa.

Dzień porad dla cudzoziemców organizuje Punkt Informacji dla Obcokrajowców w Krakowie, działający w ramach Centrum Wielokulturowego. Wydarzenie będzie okazją dla wszystkich zainteresowanych osób, by uzyskać kompleksowe informacje na temat działania krakowskich urzędów i załatwiania formalności związanych np. z poszukiwaniem pracy czy rejestracją samochodu.

W dniu porad udział weźmie także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Pracownicy małopolskiego NFZ będą udzielać informacji dotyczących funkcjonowania polskiego systemu ochrony zdrowia, usług realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz dostępu do opieki medycznej na terenie naszego województwa.

Dzień porad odbędzie się we wtorek 28 września w godz. 9-15, w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców w krakowskim Centrum Wielokulturowym przy al. Daszyńskiego 22. Poza małopolskim NFZ, weźmie w nim udział także Małopolski Urząd Wojewódzki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Grodzki Urząd Pracy oraz Wydział Ewidencji Pojazdów. Osobom, które nie posługują się językiem polskim, a chciałyby porozmawiać z zaproszonymi przedstawicielami krakowskich urzędów, zostanie zapewniona możliwość skorzystania z pomocy tłumaczy.

Wtorkowe wydarzenie jest elementem Festiwalu Wielokulturowego – Nowi Krakowianie 2021, który odbywa się na terenie Krakowa w dniach 23 września – 3 października. Szczegółowy program Festiwalu Wielokulturowego - Nowi Krakowianie 2021

Wszystkie aktualności