Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

E-recepty w praktyce. Wiceminister zdrowia w Krakowie

22-05-2019

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego z lekarzami, poprzedzone konferencją prasową, w której udział wzięli także Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec oraz zastępca dyrektora MOW NFZ ds. medycznych Teresa Biela.

Spotkanie poświęcone było wdrożeniu programu e-recept oraz Internetowego Konta Pacjenta. Jego celem była odpowiedź na pytania przedstawicieli środowiska lekarskiego dotyczące tego, jak podłączać gabinety do e-recepty, jakie są korzyści dla pacjenta i lekarzy, jak i całego systemu ochrony zdrowia. – W Małopolsce wydano już 43 tysięcy e-recept. Coraz więcej świadczeniodawców wydaje też e-recepty.  Chcemy, żeby ten system był nowoczesny i jak najlepiej służył pacjentom. E-recepta to wygoda  oraz oszczędność czasu, który lekarz może poświęcić pacjentowi – podkreślił Janusz Cieszyński.
 
Informacja nt. e-recepty 

Internetowe Konto Pacjenta

 

zdjęcie przedstawiające cztery siedzące osoby przy stole na tle ścianki Urzędu Wojewódzkiego

zdjęcie przedstawiające trzy osoby stojące na tle ścianki Urzędu Wojewódzkiego - wiceminister zdrowia, wicewojewoda, zastępca Dyrektora MOW NFZ ds.medycznych

Wszystkie aktualności