Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Dzień Otwarty z MOW NFZ w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej

27-05-2019

Ponad 200 osób odwiedziło stoisko MOW NFZ w trakcie Dnia Otwartego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

35 osób spotkało się z dermatologiem Damianem Zimoniem ze Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie, ze skonsultować niepokojące ich znamiona na ciele i zbadać je dermatoskopem. Cześć z nich w została skierowana do dalszej konsultacji.

Konsultacje dermatologiczne w trakcie Dnia Otwartego w WSSE w Krakowie były elementem kampanii informacyjnej NFZ i MZ dotyczącej czerniaka i nowotworów skóry. Nowotwory skóry stanowią około 10% wszystkich wykrywanych nowotworów złośliwych. W Polsce co roku rejestruje się kilka tysięcy przypadków nowych zachorowań na nowotwory złośliwe skóry, w tym około 3500 zachorowań na czerniaki.

Czerniak stanowi tylko 6% wszystkich nowotworów skóry, ale jest odpowiedzialny za śmierć aż 80% chorych, którzy umierają z powodu nowotworu złośliwego skóry.

W sobotę osoby, które nie zdecydowały się na spotkanie z lekarzem otrzymały pakiet informacji o tym, jak chronić się przed rakiem skóry, na co uważać, jak rozpoznać niepokojące sygnały

Przy okazji rozmów o profilaktyce nowotwór skóry można było odebrać EKUZ, w ciągu 4 godzin skorzystało z tego 150 osób.

W Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej maluchy mogły spotkać się z dentystą w dentobusie. Z przeglądu stomatologicznego skorzystało 45 dzieciaków.

Przypominamy, że Dniem Otwartym 25 maja Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna rozpoczęła jubileusz 100 lat swojego istnienia.

Karetka pogotowia ratunkowego i ratownik medyczny pokazujący na fantomie jak udzielać pierwszej pomocy

Grupa osób czekająca przed Dentobusem na badanie

Pracownik NFZ wydający karty EKUZ oraz kobieta z dzieckiem wypełniająca formularz

Dentobus i Diabetobus

Lekarz wykonujący badanie dermatoskopem

Stoisko studentów ze stowarzyszenia IFMSA i studentka wykonująca pomiar ciśnienia

Wszystkie aktualności