Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców

28-02-2024

Dzień Otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców, który działa w ramach krakowskiego Centrum Wielokulturowego, to okazja, by skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących rynku pracy, ubezpieczeń zdrowotnych i socjalnych czy legalizacji pobytu w Polsce. Skonsultować mogą się obcokrajowcy i mieszkańcy Krakowa, którzy potrzebują pomocy dla członka rodziny czy znajomej osoby.

W wydarzenie włącza się także Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Przy naszym stanowisku wszyscy zainteresowani uzyskają kompleksowe informacje o korzystaniu z pomocy medycznej w Polsce. Wytłumaczymy, jak działa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, kto powinien ubezpieczyć się dobrowolnie, gdzie szukać pomocy lekarza w przypadku nagłej choroby. Nasi doradcy podpowiedzą również, jak z pomocą narzędzi od Narodowego Funduszu Zdrowia zadbać o swój organizm i zmienić nawyki na zdrowsze.

Dyżur pracowników małopolskiego NFZ odbędzie się w piątek 1 marca w godz. 9-16 w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców Centrum Wielokulturowego (Kraków, ul. Zabłocie 20, budynek A, 1 piętro).

Więcej informacji o Dniu Otwartym można znaleźć w tym miejscu.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowiee

Wszystkie aktualności