Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Dyżury pracowników małopolskiego NFZ w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców

31-10-2022

W każdą środę listopada doradcy małopolskiego NFZ będą udzielać cudzoziemcom informacji o funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia w naszym kraju. 

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców działający w krakowskiej Galerii Kazimierz to miejsce, gdzie cudzoziemcy przebywający w stolicy Małopolski mogą uzyskać potrzebne wskazówki związane z pobytem w naszym kraju. Od 24 lutego, w związku z trwającą agresją Rosji na Ukrainie, jego działanie jest skoncentrowane głównie na wsparciu naszych gości zza wschodniej granicy, ale na jego pomoc mogą liczyć wszyscy obcokrajowcy.

W listopadzie po raz kolejny dyżury w punkcie będą pełnić także pracownicy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Przy naszym stanowisku wszyscy zainteresowani uzyskają kompleksowe informacje związane z korzystaniem z pomocy medycznej w Polsce. Nasi doradcy wytłumaczą, z jakich świadczeń zdrowotnym na mocy tzw. specustawy mogą bezpłatnie korzystać obywatele Ukrainy, gdzie szukać porady lekarskiej w przypadku nagłej choroby, jak skorzystać z opieki na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego czy w jaki sposób ubezpieczyć się dobrowolnie.

Dyżury małopolskiego NFZ są zaplanowane w kolejne środy listopada –  2 listopada, 9 listopada, 16 listopada, 23 listopada i 30 listopada – w godz. 10-12.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców działa w ramach Centrum Wielokulturowego. Znajduje się w lokalu na parterze Galerii Kazimierz (Kraków, ul. Podgórska 34, wejście od ul. Rzeźniczej). Jest on czynny od poniedziałku do soboty  w godz. 9-19. Na miejscu są udzielane m.in. porady prawne oraz związane z poszukiwaniem pracy.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

Wszystkie aktualności