Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Bezpiecznie i zdrowo w małopolskim NFZ

05-02-2024
  • W najbliższy wtorek (6 lutego) w sali obsługi klientów małopolskiego NFZ odbędzie się specjalny dyżur małopolskich policjantów.
  • Spotkanie z nimi to okazja, by poznać metody działania oszustów, które mogą spotkać nas w codziennym życiu i skutecznie im zapobiegać.
  • Jak zwykle, w SOK będą czekać również doradcy ds. profilaktyki małopolskiego NFZ, z którymi porozmawiasz o badaniach profilaktycznych i zdrowych nawykach.

Zapobiegać łatwiej niż leczyć i łatwiej niż dochodzić swoich praw, gdy padniemy ofiarą oszustwa. Dać się nabrać przestępcom nie jest trudno. Zwłaszcza gdy ci, by uwiarygodnić swoje działania, wykorzystują wizerunek instytucji publicznych. Tylko w ostatnim czasie w sieci pojawiły się m.in. fałszywe reklamy z informacją o możliwości otrzymania odszkodowania za szczepienie z logo Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia, w rzeczywistości służące do wyłudzania danych do kart płatniczych.

O tym, jak nie dać się nabrać „na wnuczka”, „policjanta” „odszkodowanie za szczepienie” czy „dopłatę do paczki”, mówią małopolscy policjanci podczas specjalnych dyżurów w sali obsługi klientów małopolskiego NFZ (Kraków, ul. Wadowicka 8W). Kolejny z nich zaplanowano w najbliższy wtorek (5 lutego) w godz. 12-14. Spotkanie z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie to okazja, by poznać metody stosowane przez przestępców, skuteczne sposoby profilaktyki i zasady działania, gdy padniemy ofiarą oszustwa.

Jak zwykle, na krakowian odwiedzających salę obsługi klientów będą czekać także doradcy ds. profilaktyki małopolskiego NFZ. Podpowiedzą, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia możesz korzystać i jak zmienić nawyki na zdrowsze z pomocą narzędzi przygotowanych przez NFZ – portalu z bezpłatnymi jadłospisami Diety NFZ oraz bezpłatnego programu treningowego „8 Tygodni do Zdrowia”.

 

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

 

Wszystkie aktualności