Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Bezpiecznie i zdrowo w małopolskim NFZ

21-08-2023
  • W najbliższą środę (23 sierpnia) w sali obsługi klientów małopolskiego NFZ odbędzie się specjalny dyżur małopolskich policjantów.
  • Spotkanie z nimi to okazja, by poznać metody działania oszustów, które mogą spotkać nas w codziennym życiu i skutecznie im zapobiegać.
  • Jak zwykle, w SOK będą czekać również doradcy ds. profilaktyki małopolskiego NFZ, z którymi porozmawiasz o badaniach profilaktycznych i zdrowych nawykach.

Zapobiegać łatwiej niż leczyć i łatwiej niż dochodzić swoich praw, gdy padniemy ofiarą oszustwa. Dać się nabrać przestępcom nie jest trudno. Zwłaszcza gdy ci, by uwiarygodnić swoje działania, wykorzystują wizerunek instytucji publicznych. Tylko w ostatnim czasie w sieci pojawiły się m.in. fałszywe reklamy z informacją o możliwości otrzymania odszkodowania za szczepienie z logo Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia, w rzeczywistości służące do wyłudzania danych do kart płatniczych.

O tym, jak nie dać się nabrać „na wnuczka”, „policjanta” „odszkodowanie za szczepienie” czy „dopłatę do paczki”, mówią małopolscy policjanci podczas specjalnych dyżurów w sali obsługi klientów małopolskiego NFZ (Kraków, ul. Wadowicka 8W). Kolejny z nich zaplanowano w najbliższą środę (23 sierpnia) w godz. 12-14. Kolejne odbędzie się 22 listopada. Spotkanie z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie to okazja, by poznać metody stosowane przez przestępców, skuteczne sposoby profilaktyki i zasady działania, gdy padniemy ofiarą oszustwa.

Jak zwykle, na krakowian odwiedzających salę obsługi klientów będą czekać także doradcy ds. profilaktyki małopolskiego NFZ. Podpowiedzą, z jakich badań profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia możesz korzystać i jak zmienić nawyki na zdrowsze z pomocą narzędzi przygotowanych przez NFZ – portalu z bezpłatnymi jadłospisami Diety NFZ oraz bezpłatnego programu treningowego „8 Tygodni do Zdrowia”.

Na miejscu wykonasz także bezpłatnie pomiary w kiosku profilaktycznym. Umożliwia on zmierzenie wzrostu, masy ciała, składu ciała, BMI i ciśnienia tętniczego krwi. Wyniki pomiarów, wydrukowane bezpośrednio w kiosku, omówisz z doradcą na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia. Przedstawi on zakres norm dla każdego mierzonego elementu.

Każdy, kto odwiedzi kiosk profilaktyczny, otrzyma od nas karnet zdrowia z pieczątką potwierdzającą wizytę. Dla osób regularnie wykonujących pomiary i kontrolujących stan swojego organizmu, przygotowaliśmy specjalne upominki – otrzymasz go po zebranie sześciu pieczątek.

Małopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie

 

Wszystkie aktualności