Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

9. Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera już od 29 listopada

25-11-2019

Małopolski Oddział NFZ od początku istnienia Przeglądu Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera patronuje temu wydarzeniu. To wielka radość, że Przegląd na stałe wpisał się w filmowe wydarzenia w Krakowie.

9 Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera wpisuje się w obchody Międzynarodowego Tygodnia Wiedzy o Autyzmie i odbędzie się w dniach 29. listopada - 1. grudnia 2019 roku. Tegoroczny program podzielony będzie na trzy sekcje tematyczne.

W piątek 29. listopada prezentowane będą filmy, które opowiadają o kobietach w spektrum autyzmu.

Sobota 30. listopada to dzień poświęcony obrazom o relacji ojców z ich dziećmi ze spektrum autyzmu.

W niedzielę 1. grudnia na dużym ekranie widzowie zobaczą filmy ukazujące rolę nauczyciela, terapeuty, trenera w życiu osoby ze spektrum autyzmu.

Fundacja Atypowa przy współpracy z Ośrodkiem dla Osób z Autyzmem EFFATHA przygotowuje również specjalne pokazy  dla młodzieży szkolnej, a w tym roku po raz pierwszy do kina zaprasza też seniorów, dla których przygotowali dodatkowy pokaz.

Organizowany Przegląd ma pokazać autyzm z różnych perspektyw, obalać mity i budować otwartość na różnorodność. Osoby w spektrum autyzmu spotykają się często z wykluczeniem i niezrozumieniem, które, jak wierzą organizatorzy, wynika z niewiedzy.

Celem Przeglądu jest więc rozprawianie się ze stereotypami i tworzenie tolerancji na pluralizm w przestrzeni społecznej. Pokazom filmów towarzyszą spotkania i dyskusje, które nakreślają różne perspektywy myślenia i mówienia o autyzmie. Przegląd jest miejscem do usłyszenia różnych narracji, zarówno osób dorosłych w spektrum autyzmu, jak i rodziców czy terapeutów.

Więcej informacji i program  9. Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera

Bieżące informacje na temat Przeglądu - https://www.facebook.com/przegladfilmowoautyzmieizespoleaspergera/

 

Wszystkie aktualności