Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

10 Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera

07-12-2022

Dziesiąty, jubileuszowy Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera odbędzie się w dniach 9-11 grudnia 2022r. w kinie „Mikro” w Krakowie przy ul. Lea 5. W trakcie trzech dni Festiwalu widzowie zobaczą 8 filmów. Każdego dnia Przeglądu odbywać się będą także spotkania i panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi.

Małopolski Oddział NFZ od początku istnienia Przeglądu Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera patronuje temu wydarzeniu. Przegląd na stałe wpisał się w filmowe wydarzenia w Krakowie.

Organizowany Festiwal ma pokazać autyzm z różnych perspektyw, obalać mity i budować otwartość na różnorodność. Osoby w spektrum autyzmu spotykają się często z wykluczeniem i niezrozumieniem, które - jak wierzą organizatorzy, wynika z niewiedzy.

Celem Przeglądu jest więc rozprawianie się ze stereotypami i tworzenie tolerancji na pluralizm w przestrzeni społecznej. Pokazom filmów towarzyszą spotkania i dyskusje, które nakreślają różne perspektywy myślenia i mówienia o autyzmie. Przegląd jest miejscem do usłyszenia różnych narracji, zarówno osób dorosłych w spektrum autyzmu, jak i rodziców czy terapeutów.

Program X Przeglądu Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera

Wszystkie aktualności