Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Dla Świadczeniodawców
Uroczysta Gala konkursu „Lider e-zdrowia 2019”, podczas której poznaliśmy zwycięzców i wyróżnionych w czterech głównych kategoriach konkursowych odbyła się 1 października 2019
w warszawskim The Heart. Gali towarzyszyła konferencja „E-zdrowie w Polsce – czas liderów, wyzwań i szans” z udziałem wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego. A wszystko w Międzynarodowym Dniu Lekarza.
Uroczystość zgromadziła szerokie grono przedstawicieli środowiska medycznego, zarządzających podmiotami leczniczymi, a także przedstawicieli samorządu oraz mediów branżowych.
— Tylko praca zespołowa warunkuje sukces i pełne wdrożenie nowych rozwiązań z zakresu informatyzacji ochrony zdrowia. Wskazując korzyści dla pacjentów, lekarzy i farmaceutów możemy zachęcić środowisko medyczne i pacjentów do świadomego korzystania z nowych rozwiązań ― powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia podczas wystąpienia otwierającego konferencję. ― Wytrwałość i ciężka praca, którą na początku tego roku wykonali farmaceuci, nie przyniosłaby efektu, gdyby nie tysiące lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych, którzy włączyli się do systemu e-zdrowie (P1) i z powodzeniem wystawiają e-recepty swoim pacjentom – dodał.
Konkurs „Lider e-zdrowia 2019” cieszył się dużym zainteresowaniem. O wygranej zdecydowała liczba e-recept wystawionych w okresie od 1 lipca do 15 września 2019 r. Przyjęta metodologia pozwoliła na wskazanie liderów, którzy uzyskali wysoki poziom dojrzałości technologicznej i wykonali transformację cyfrową. W przypadku uczestników, którzy zajęli czołowe miejsca, wskaźnik e-recept sięgał nawet 99,95%.
― Wśród wszystkich uczestników konkursu liczba wystawionych recept elektronicznych przekroczyła liczbę papierowych przy czym, liczba recept papierowych została wyznaczona na podstawie DRR. Stosunek ten jednoznacznie wskazuje, że uczestnicy konkursu są w pełni gotowi na 8 stycznia 2020, kiedy w aptekach realizowane będą wyłącznie recepty wystawione elektronicznie – powiedział Marcin Nawalny, analityk big data w CSIOZ odpowiedzialny za przygotowanie metodologii konkursu.
Podczas uroczystości statuetki – liderom, którzy zajęli miejsca 1. oraz dyplomy zwycięzcom i wyróżnionym wręczyli:
― Dziś, po ponad roku doświadczeń mogę powiedzieć, że dużą korzyścią dla wystawiającego e-receptę jest możliwość wypisania leków na dłuższy czas, nawet na pół roku, z odroczonym terminem realizacji. To oszczędza czas mój i moich pacjentów. Zgubienie e-recepty też nie jest problemem, ponieważ w przeciwieństwie do papierowych można je wydrukować po raz kolejny – nie da się ich zdublować – podkreśla lek. Agata Wawrzyńczak, „Lider e-zdrowia 2019” w kategorii lekarz.
― Gratuluję wszystkim Liderom e-zdrowia i dziękuję za wytrwałość we wspieraniu Ministerstwa Zdrowia w tworzeniu cyfrowej strony polskiego systemu ochrony zdrowia ― podsumował uroczystość Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.
Galę konkursu „Lider e-zdrowia 2019” poprzedziła konferencja pt. „E-zdrowie w Polsce – czas liderów, wyzwań i szans”, którą otworzyło wystąpienie Janusza Cieszyńskiego, wiceministra zdrowia. Następnie, goście mogli wysłuchać dwóch paneli dyskusyjnych:
oraz prezentacji pt. „Dobre praktyki cyfrowej rewolucji w systemie lecznictwa”. Case study w tej części spotkania zaprezentował p. Paweł Żuk, Prezes Zarządu Centrum MD w Siedlcach, gdzie w maju 2018 roku wystawiono pierwszą e-receptę w Polsce.
Zwycięzcy konkursu „Lider e-zdrowia 2019” w poszczególnych kategoriach:
Pełna lista laureatów znajduje się pod linkiem LAUREACI KONKURSU
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim wyróżnionym!