Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Dla Świadczeniodawców
W piątek (11 grudnia) NFZ zakończył, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był sprawdzany w oddziałach NFZ. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.
Z oceny wniosków złożonych w naborze wynika, że już w 80% gmin w Polsce będą działały punkty szczepień.
Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma ponad 92 procent dorosłych Polaków.
Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszu przy udziale Wojewodów.
Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.
Oddziały Wojewódzkie Funduszu w piątek, 18 grudnia, rozpoczną dodatkowe, lokalne nabory do Narodowego Programu Szczepień. Nabory będą prowadzone w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień.
Oddziały NFZ przyjmują formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia.
Specjalnie dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naborów do Narodowego Funduszu Zdrowia, w oddziałach NFZ uruchomimy konsultacje telefoniczne i na miejscu, w salach obsługi klienta.
Nasi konsultanci będą dyżurować:
Jeśli masz pytania dotyczące szczepień przeciw COVID-19 zadzwoń na specjalną infolinię.
Do dyspozycji jest bezpłatny numer 989.
Infolinia działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Sprawdź szczegóły dotyczące infolinii
Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym ozdrowieńców. Placówki biorące udział w programie otrzymają wynagrodzenie za każde wykonane szczepienie. Koszty pokryje NFZ z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
źródło: Centrala NFZ