Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Dla Świadczeniodawców
Szanowni Państwo
Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie uprzejmie informuje, że opublikowana została nowa wersja (2.10) słownika świadczeń w aplikacji AP-KOLCE. Uwzględniono w niej nowe świadczenia, dla których będą prowadzone listy oczekujących od 1 września 2019r., w tym część świadczeń, które były dotychczas sprawozdawane komunikatem LIOCZ. Dla części świadczeń zgodnie z §13, ust. 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie zakresu niezbędnych informacji przetwarzanych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych z dnia 26 czerwca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1207) - świadczeniodawcy udzielający tych świadczeń powinni wprowadzić do aplikacji udostępnionej przez Fundusz dane osób oczekujących na te świadczenia do dnia 1 września 2019 r. (według stanu na dzień 31 sierpnia 2019 r.) Wcześniejsze wprowadzenie ww. danych dotyczy świadczeń wymienionych w części II pkt 3, 4, 7-15 oraz w częściach III, IV pkt 1-5, oraz w części V załącznika nr 9 do ww. rozporządzenia.
Poniżej przedstawiony został wykaz świadczeń, dla których należy wprowadzić dane osób oczekujących do aplikacji AP-KOLCE, w terminie do dnia 1 września 2019r:
W pierwszej kolejności należy utworzyć w aplikacji AP-KOLCE pozycję odpowiadającą właściwej liście oczekujących, a następnie należy wprowadzić do utworzonej listy dane osób oczekujących. Operatorzy świadczeniodawców powinni posiadać stosowne uprawnienia do nowych list oczekujących. Sposób nadawania uprawnień jest dostępny w części: Administracja/Operatorzy/Uprawnienia do świadczeń.
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2019 r.
Informacje dotyczące ww. sprawy można uzyskać pod numerem telefonu (12) 29 88 371, (12) 29 88 306, (12) 29 88 315.